DR490L-2CH

FUNKCJONALNOŚĆ W KOMPAKTOWEJ OBUDOWIE

BlackVue DR490L-2CH to dwukanałowe urządzenie dostarczające obraz w jakości Full HD zarówno z przedniej jak i z tylnej kamery. Jako jedyny model z serii, wyposażony został w 3,5 calowy, dotykowy wyświetlacz, na którym nie tylko odtworzysz zapisany materiał ale także łatwo i szybko ustawisz wszelkie parametry rejestracji zgodnie z Twoimi preferencjami. Zastosowanie  przetwornika SONY Starvis gwarantuje najwyższej jakości zapis o każdej porze doby i w każdych warunkach atmosferycznych. DR490L-2CH posiada ponadto dwie funkcje bezpieczeństwa, odcinające zasilanie w przypadku przegrzania lub niskiego stanu akumulatora pojazdu.

DWUKANAŁOWY REJESTRATOR FULL HD Z WYŚWIETLACZEM

Rejestracja w rozdzielczości Full HD 1080p @30 fps przez  kamery- przednią i tylną.

Obydwie kamery  urządzenia wyposażone w szerokokątny obiektyw 130º .

Zastosowanie w rejestratorze przetwornika Sony STARVIS sprawia, że nagrania zapisane zarówno w ciągu dnia jak i w nocy są doskonałej jakości. 

Dzięki funkcji "Night vision" w trybie parkingowym DR490L2CH zapewnia jasny, przejrzysty obraz również w miejscach, gdzie dostęp do światła jest mocno ograniczony np. parkingi podziemne.

Łatwa, intuicyjna obsługa poprzez 3,5 calowy wyświetlacz LCD powoduje że BlackVue DR490L-2CH nie stawia przed swoimi użytkownikami żadnych ograniczeń.

Filmy
Specyfikacja
Embedded thumbnail

Przegląd funkcji i ustawień

Embedded thumbnail

Przykładowe zapisy nagrań

Embedded thumbnail

Unboxing

SPECYFIKACJA BLACKVUE DR490L-2CH

modelDR490L-2CH
liczba kanałów2
pamięćkarta micro SD max. 128 GB
wymiary / waga przód: 99.5 mm x 60.1 mm x 31.8 mm /93 g
tył: 51.3 mm x 29.7 mm x 29.2 mm/18 g
tryby rejestracjiNormal, Event (czujnik wstrząsu), Parking (czujnik ruchu)
matrycaprzód: Sony Starvis 2.1 Mpx. CMOS
tył: 2.0 Mpx CMOS
kąt obiektywuprzód: 130° (przekątna), 113°(poziom), 58° (pion)
tył:130° (przekątna), 110°(poziom), 62.5° (pion)
rozdzielczośćprzód: Full HD (1920x1080)@ 30 fps
tył: Full HD (1920x1080)@ 30 fps
kodek videoH.264 (AVC)
kompresjaMP4
Wi-Fi-
GPSopcja (wyjście na zewnętrzny moduł GPS)
mikrofon
głośnik
czujnik ruchu
czujnik wstrząsu
rodzaj bateriiultrakondensator
wyświetlaczdotykowy 3.5"
napięcie zasilaniaDC 12V- 24V
pobór prądumax 370 mA (280 mA w trybie "parking")
odcięcie zasilania przy określonej wartości napięcia zasilającego11.8V/ 23.2V ; 11.9V/ 23.6V ; 12V/ 24V ; 12.2V/ 24.4V ; 12.4V/ 24.8V
temperatura pracy-20ºC- +70ºC
temperatura przechowywania-30ºC- +80ºC
zabezpieczenie przed przegrzaniem odcięcie zasilania przy temp. +70ºC
certyfikatyFCC, CE, RoHS,
oprogramowanieBlackVue Viewer dla Windows : Windows XP lub wyższy
BlackVue Viewer dla Mac OS:Mac OS 10.10 lub wyższy

WBUDOWANY CZUJNIK RUCHU & CZUJNIK WSTRZĄSU

Zintegrowane z rejestratorem czujniki wstrząsu oraz ruchu automatycznie przełączą kamerę we właściwy tryb zapisu: normal- podczas jazdy, parking- podczas postoju, gdy czujnik ruchu wykryje ruch przed  obiektywem co najmniej jednej z kamer , event- podczas jazdy lub postoju, gdy czujnik wstrząsu zarejestruje przeciążenie np. w momencie kolizji drogowej.  Pliki z zarejestrowanym materiałem zostaną oznaczone odpowiednio do trybu w jakim zostały zapisane, dzięki czemu ich odnalezienie na karcie pamięci będzie łatwe i szybkie.

BLACKVUE VIEWER (WINDOWS/ MAC)

BlackVue Viewer to wielofunkcyjna przeglądarka pozwalająca na odczytanie dodatkowych parametrów jazdy zapisanych przez rejestrator takich jak: prędkość, pozycja GPS wg współrzędnych, pozycja pojazdu na mapie, ślad przebytej trasy, zapis czujnika wstrząsów etc. Dzięki niej możemy również określić konfigurację pracy urządzenia.
Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows oraz Mac OS.

REJESTRACJA W PĘTLI

DR490L-2CH zapisuje materiał na karcie micro SD w tzw. pętli. Gdy karta zostanie zapełniona, wówczas najstarsze pliki są z niej usuwane, a ich miejsce zajmują nowe. Urządzenia BlackVue wykorzystują karty pamięci w sposób jak najbardziej efektywny, ograniczając konieczność częstego formatowania oraz wydłużając ich żywotność.

ODBIORNIK GPS (OPCJA)

Podłączenie do rejestratora odbiornika GPS pozwoli zapisać dodatkowe dane takie jak prędkość, pozycja pojazdu na mapie oraz ślad przebytej trasy.

ASYSTENT PASA RUCHU

DR490L-2CH posiada system informujący kierowcę o opuszczeniu wyznaczonego toru jazdy. Gdy pojazd zbliży się lub przekroczy linię wyznaczającą krawędź pasa ruchu, rejestrator wyemituje ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Działanie systemu jest możliwe po przekroczeniu określonej przez użytkownika prędkości 60km/h, 80km/h lub 100km/h. 

MONITORING W TRYBIE PARKING

Nawet jeżeli pozostawiasz swój pojazd na parkingu jest on w dalszym ciągu monitorowany. W takim przypadku rejestrator automatycznie przełączy się w tryb rejestracji „parking”, w którym rejestracja nastąpi tylko wówczas jeżeli czujnik ruchu wykryje ruch przed obiektywem kamery lub czujnik wstrząsu zarejestruje wstrząs o odpowiedniej sile. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet podczas długotrwałego parkowania ryzyko nadpisania ważnych plików umieszczonych na karcie pamięci spada do minimum. Ponadto oszczędzasz miejsce na karcie pamięci wydłużając tym samym jej żywotność.

DR490L-2CH wykorzystuje funkcję automatycznego odcięcia źródła zasilania w momencie gdy poziom naładowania akumulatora pojazdu obniży się do określonej przez Ciebie wartości, chroniąc go tym samym przed całkowitym rozładowaniem.

Funkcja "Night Vision": aktywacja funkcji spowoduje, że zostanie ona włączona samoczynnie, w momencie gdy rejestrator przełączy się w tryb pracy "Parking" Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, obraz  zarejestrowany przy niedostatecznym oświetleniu będzie zdecydowanie bardziej jasny i czytelny.